Kas oled lapsevanem ja mõtled mida vajab laps keerulistes olukordades?
KONVERENTSIL SAAD TEADA ja KUULED:
Sild
lapse ja vanema
suhte vahel
Avatud ja usalduslik suhe tõstab lapse enesehinnangut ja mõjutab tema väärtusi edaspidises elus.
Konverentsil esinevad rahvusvaheliselt sertifitseeritud keha- ja psühhoterpeudid, psühholoog ja ajuteadlane ning inspireerivad lapsevanemad.
ESINEJAD
Jaan Aru
Jaan Aru on psühholoog ja ajuteadlane, Tartu Ülikooli Arvutiteaduseinstituudi vanemteadur. Ta on uurinud teadvust, und ja õppimisprotsesse.Teda huvitab, mis teeb inimese tehisintellektist nutikamaks. Ta on saanudauhinna teaduse populariseerimise eest. Tema sulest on ilmunud ülekolmekümne teadustöö rahvusvahelistes ajakirjades, aga ka populaarteaduslikraamat “Ajust ja arust”.
Konverentsil saad vastused küsimustele:
Mis võiks minu last huvitada?
Mu last huvitab väga nutiseade – kas see on probleem?
Kuidas võimaldada oma lapsel kasutada oma aju täit potentsiaali?
Ingvar Villido
Ingvar Villido, Ishwarananda on rahvusvahelise kriya jooga ühingu acharya, autor, rahvusvaheline koolitaja. Lilleoru õppekeskuse asutaja. Uurinud kriya jooga tehnoloogia mõju ja tulemusi üle 30 aasta. Loonud praktilise õpetuse sarja “Teadliku Muutuse Kunst”, mille eesmärk on anda edasi teadmiseid, mis võimaldavad isikul endal kujundada oma elu märkimisväärselt täisväärtuslikumaks ja realiseerida oma tegelikud potentsiaalid. 2018 saanud auhinna parima käsiraamatu eest “Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus”. Teadusartikkel “Teadlikkus kui uus paradigma isikliku jätkusuutlikkuse saavutamiseks: praktiku vaade kestlikule arengule” on avaldatud Routledge kirjastuse raamatus “Personal sustainability” 2018. Kutsutud esitlema oma uurimustöö tulemusi poster-sessioonidel psühholoogiat ja teadvust käsitlevatel rahvusvahelistel konverentsidel.
Jaana Saar
Rahvusvaheliselt sertifitseeritud keha- ja psühhoterapeut, süsteem-struktuursete
> lahenduste terapeut (konstellatsioonid), psühhogenealoog (esimene ja
Rahvusvaheliselt sertifitseeritud keha- ja psühhoterapeut, süsteem-struktuursete
Rahvusvaheliselt sertifitseeritud keha- ja psühhoterapeut, süsteem-struktuursete lahenduste terapeut (konstellatsioonid), psühhogenealoog, koolitaja.
Minu erialanimetus ei hõlma kõike, mida igapäevatöös terapeudina olen omandanud ja kasutan. Kõige enam võtab minu, 8 aastaga väljakujunenud käekirja kokku: transpersonaalne ja terapeutiline. Ehk nii nagu iga inimene on erinev, nii on ka lähenemisviisid ja terapeutilised võtted kohandatud vastavalt kliendile. Inimene on terviksüsteem ja kui kuskil on raskus, siis mõjutab see kõike millega kokkupuututakse – pere, suhted, töö, lapsed, tervis, generatsioonid jne. Seega, ükskõik milline mure on, peegeldab see alati mingit tasakaalutust inimeses. Kas see on seal ammu, päritud või hiljuti tekkinud, ei ole vahet. Kõigel on põhjus ja seetõttu ka tagajärg. Ja lapseiga on kõige selle vundament. Milliseks see kujuneb, sellest sõltub ka sinna peale kerkiv „maja“ ehk täiskasvanud naine või mees. Ettekandes lähenen teemale läbi süsteemse lahenduste vaatenurga. Sellest räägitakse avalikult vähem kuid omab sama suurt tähtsust, kui üldtunnustatud teooriad.
Peatun kolmel põhilisel küsimusel:
- Arenguetapid ja millises järjekorras, et tüdrukust sirguks naine ja poisist mees?
- Mis juhtub, kui mõni etapp jääb vahele või laps jääb kuskile „kinni“?
- Millised on võimalikud lahendused ja abi?
Jaana email: teraapia@minad.ee ja koduleht: www.minad.ee
Kairi Kuusma
Koolituskeskonna Innermind looja, nõustaja, kehapsühhoterapeut, hüpnoterapeut ja konstellöör.
Hariduskäik:
3 aastane perekonstellatsiooni väljaõpe
3 aastane keha psühhoteraapia väljaõpe
3 aastane Transpersonaalne hüpno- ja psühhoterapeudi väljaõpe
Akrediteering: European Association of Psychotherapy
Kehapsühhoteraapia ühingu SOMA liige
Eesti Proffesionaalsete Konstellööride Assotsatsiooni liige
Konverentsil jagan Sinuga allolevaid teemasid:
- Lapsepõlve IV etappi, mis mõjutavad reaktsioonimustreid.
- Lapsepõlve haavad: hülgamine, mahajätmine, alandamine, reetmineja ebaõiglus.
- Haavade ja kannatuste vältimiseks välja kujunevad maskid ja kaitsed.
Krisi Jõeorg
Mul on imeline perekond, kelle eest ma olen iga päev tänulik. Olen viimased 15 aastat tegutsenud tööohutuse valdkonnas, kus üheks osaks on ka psühhosotsiaalne kliima ettevõttes. Alustasin 2019 aastal õpinguid, mille lõpetamisel saab minust psühhoterapeut.
Miks ma läksin seda valdkonda õppima? Mida enam ma enda tänases töös ja ennast ümbritsevate inimestega suhtlen, näen, kui tähtis on lapse vaimse tervise mõju tema täiskasvanuikka liikumisel ja enesega toimetulekul.
Minu suureks missiooniks ja kireks on viia lapsevanemateni teadmisi, mis aitab olla parem lapsevanem ja ka lapsevanemaks olles iseennast hoida. See on ka põhjus, miks kutsusime ellu „Meie TERVE pere“
Lilian Promet
Me kardame elus liiga paljut! Pelgame ebaõnnestuda, lähedaste arvamust ja meil on pidev hirm materiaalsete asjade pärast. Praegu ma tean, kui vajalik on teadvustada hirme ja väljakutseid, mõista, et elu
ongi täis takistusi ja me ei pea neid eitama, vaid hoopis treenima end nendega silmitsi seisma.
Aastal 2015 läbisin laste jooga õpetaja kursused ja alates sellest ajast olen täiendanud end nii täiskasvanute kui laste vaimse tervise teemadel. Olen aru saanud, kui palju vajavad lapsed tähelepanu ja kvaliteetaega ning just sellepärast otsustasime ellu kutsuda konverentsi “Minu pere terve suhe”.
Illimar Pilt
Papa Piltsberg (Illimar Pilt) on elurändurist optimist, kellele meeldib koguda ja rääkida lugusid läbi enda ning teiste kogemuste. Piltsbergidele meeldib ennast ümbritseda inimestega kes austavad puhast loodust, hoolivad endast ja teistest ning niisama jorisemise asemel tegelevad lahenduste otsimisega.
Salateekond õnnelike suheteni läbi…
Rahvusvaheliste koolitajate
Mõnikord on nii, et me lihtsalt ei saa aru, miks laps käitub nii nagu ta käitub?
Konverents on ellu kutsutud, et tuua lapsevanemateni praktilisi ja tõestatud mõtteid tunnustatud koolitajatelt, et paremini mõista lapse ja ka iseenda vaimse tervise kujunemist.
Tunnete jagamise
Inimesel on 5 põhitunnet: armastus, viha, hirm, rõõm ja kurbus. Kõige paremini avalduvad need tunded mugavas ja turvalises keskkonnas. Mõnikord ei oska me ennast õigesti väljendada ja sellises olukorras toetab meid avatud küsimuste küsimine.
Järjepidevuse
Edu saavutamine ja tasakaalu loomine saab toimuda ainult pühendudes. Järjepidevus süvendab uut harjumust ja loob uue mustri ning muudab tegevuse igapäevaelu loomulikuks osaks.

Uute teadmiste
Lapsevanemaks kasvamine on teekond ja selleks, et suudaksime püsida tasakaalus ning pakkuda oma lastele parimat, on hea koguda uusi teadmisi spetsialistidelt ja teistelt vanematelt.
Kvaliteetaja veetmise
Vähim, mida me saame teha on pühendada üksteisele vähemalt 15 sisulist minutit päevas. Rääkida läbi, kuidas päev läks, millised olid meie tunded ja emotsioonid.
Kirjutamise
Kirjutamine aktiveerib ainulaadse neuronirea, mis muudab arusaamise lihtsamaks. Kirjutamise kaudu mõtestad kõike seda, mis on juhtunud nii Sinu kui ka Sinu lapsega, mida olete teinud ja kogenud.
PROGRAMM

9.45 – 10.00 Avasõnad
10.00 – 11.00 JAAN ARU: Mida minu lapse aju suudab?
11.00 – 11.15 Küsimused JAAN ARULE
11.15 – 12.15 JAANA SAAR: lapse vaimse arengu etapid
12.15 – 12.30 Küsimused JANA SAARELE
12.30 – 13.00 LÕUNA
13.00 – 14.00 KAIRI KUUSMA: Reaktsioonimustrid
14.00 – 14.15 Küsimused KAIRI KUUSMAALE
14.15 – 15.15 INGVAR VILLIDO: Laste ja vanemate vahelised suhted
15.15 – 15.30 Küsimused INGVAR VILLIDOLE
15.30 – 16.30 PAPA PILTSBERG: lapse ja vanema usalduslik suhe, miks on järjepidevus oluline?
KONEVRENTSI KUTSUVAD ELLU:

KRISTI JÕEORG
Meaningful Talks OÜ

LILIAN PROMET
Meaningful Talks OÜ
Me loome oma tuleviku täna ja see, milliseks sirguvad meie lapsed, on peegeldus tänasele.
© Meaningful Talks OU. All Rights Reserved. Müügi- ja privaatsustingimused.