Tähelepanu lapsevanemad ja õpetajad...

8 Eesti tippkoolitajat jagavad oma parimaid praktikaid, soovitusi ja saladusi videokursusel

“Kuidas muutlikel aegadel lastega paremini hakkama saada”. 

Oled sa vahel tundnud, et minu mõistus on otsas? Suhted lastega on pealiskaudsed ning igapäevaelu kipub üle pea kasvama.

Elutempo on väga kiire ja mõistmisele, miks ma nii käitun, mõtlen või ütlen, on liiga vähe aega. Ma ei jõua endasse vaadata ja muutunud olukord ühiskonnas tekitab pingeid. 

Üks-ühele aja leidmine oma lapsega on üha keerukam, vaatamata sellele, et tuleb olla koos rohkem kui eales varem. 

Avastame end pealiskaudsetest suhetest, kus pereliikmed ei tunne üksteist inimese tasandil. 

 

Aga kuidas ikkagi suhelda oma lastega sügavamalt, nii et see ei jääks pealiskaudseks? 

Nii, et nemad mõistaksid meid ja meie neid. 

Nii, et saaksime oma lapsi parimal moel toetada ja olla kohal kui neil on mõni mure.

Kas igapäevane elukorraldus võib tekitada Sulle praegusel kujul stressi ja jõuetust?

See videokursus on Sulle kui tunned, et:

Kursuse läbides:

Mis toimuma hakkab?

Videokursusega SAAD ALUSTADA KOHE kui oled tellimuse sooritanud. Kursuse videod on salvestatud ja saad neid vaadata endale sobival ajal. 

Kursus on üles ehitatud nii, et igal esinejal on oma teemal loeng ja praktiline ülesanne, mis aitab Sul uued teadmised kohe praktikas kinnistada.

 • Kairi Kuusma (koolituskeskonna Innermind looja, nõustaja, kehapsühhoterapeut, hüpnoterapeut ja konstellöör) – REAKTSIOONI- JA KÄITUMISMUSTRID
 • Kaido Kubri (DISC mudeli sertifitseeritud koolitaja)- ISIKSUSE TERVIKLIK ARENG
 • Jaana Saar (Rahvusvaheliselt sertifitseeritud keha- ja psühhoterapeut, süsteem-struktuursete lahenduste terapeut (konstellatsioonid), psühhogenealoog ja  koolitaja) – LAPS JA PERE (OMAVAHELISED SUHTED)
 • Urme Raadik ja Sille Jõgeva (Imago suhteterapeudid ja Imago töötubade koolitajad) – OMAVAHELISED SUHTED
 • Romet Vaino (Metalooduse looja, loodusmatkad)- LOODUSKESKKOND
 • Lagle Reinup (magistrikraadiga psühholoog ning mänguterapeut)- LASTEAIA- JA KOOLI KESKKOND
 • Elis Nikolai (toitumisnõustaja ja toitumisterapeut) – TOITUMINE 

Sellel põneval teekonnal juhtub nii mõndagi:

 • Sind toetavad Eesti tippkoolitajad
 • Sul seisab ees teekond, mis aitab samm-sammult muutusi ellu viia
 • Veebikursus on üles ehitatud süsteemselt, nii et esialgu oled fookuses SINA ise, seejärel PERE ja SUHTED ning lõpuks välised mõjutajad.
 • Kuidas tulla toime erinevas vanuses lastega.
 • Kuidas luua ja hoida kvaliteetseid lähisuhteid teljel VANEM – LAPS  ja VANEM – VANEM sh õnnelik kooselu. 

Milline saab olema see teekond?

Kõik alltoodud teemad on seotud tervikpildi loomisega. Veebikursus on üle ehitatud süsteemselt, nii et esialgu oled fookuses Sina ise, seejärel pere ja suhted ning lõpuks välised mõjutajad.

Igast sessioonist jäävad Sulle salvestused, mida saad hiljem endale sobival ajal järelvaadata või uuesti üle vaadata.

I OSA - FOOKUSES OLEN MINA

Millised on minu reaktsiooni- ja käitumismustrid?
Reaktsioonimustrid aitavad meil ennast paremini mõista. Aitavad mõista inimesi meie ümber. Tuleb selgus oma alateadlike käitumiste osas. Ja ka meie vanemate ja laste käitumiste mõistmine.

Lapsepõlve asjad, minu käivitajad ja mõjutajad, kuidas olen isiklikult kujunendud selliseks nagu täna olen.

Miks see teema oluline on?
Saades teadlikuks ja võttes omaks oma reaktsioonimustrid, haavatavuse ning maskid, mida oleme loonud oma kannatuste varjamiseks ja valu vähendamiseks, suudame liikuda iseendale lähemale. Oluline on mõista, et meie maskid on meile olnud toeks, vähendanud valu ja aidanud ellu jääda. See aitab meil paremini mõista nii meie vanemaid kui ka lapsi. Meie käitumine ja suhtlemine muutub vabamaks ja avatumaks.

Mis juhtub kui jätan lahendamata? 
Mida kauem me elame koos oma haavade ja maskidega, seda sügavamaks need lähevad. Me käitume vastavalt, kui kardame oma haava kellegagi koos kogeda ja ei taha näha, et peame ise kellegi haavaga seotud valu kandma. Teeme seda soovist olla armastatud või hirmust kellegi armastust kaotada. Omandades käitumise, mis meie sobi meie olemusega kokku ning muutume kellekski teiseks, kes me tegelikult ei ole.

Mis muutub paremaks kui otsustan selle teemaga tegeleda? 
Oled enda suhtes ausam ja seeläbi saad olla pehmem ja leplikum ka teiste inimeste suhtes. Ei käivitu ja ei reageeri nii tugevalt inimeste ja situatsioonide peale. Lõpuks jõuad kohta enda sees, kus suudad säilitada rahu erinevates olukordades ja  elu situatsioonides, ka kõige keerulisemates. Inimesed, kes sind varem närvi ajasid või hirmu tekitasid enam seda ei põhjusta. Saame tagasi sisemise rahu ja kontakti õnnetundega.

II OSA - FOOKUSES ON LAPS JA TEMA ISIKSUSE ARENG

Enamus lapsevanematel puudub õpetus selle kohta, kuidas teadlikult toetada oma lapse isiksuse terviklikku arengut, sest neid asju meile koolis lihtsalt ei õpetatud. 

Miks see teema oluline on?
Lastel on loomult olemas väga palju rohkem võimeid kasutada erinevate isiksusetüüpidega seotud tugevusi, aga vanemad tihti oma teadmatusest suruvad need maha ja ei oska neid toetada.

Mis juhtub kui jätan lahendamata?
Kasvavad üles järgmised lapsed, kellel on raskusi iseenda mõistmisega, enda olemuse ja isiksuse väärtustamisega sellisena nagu ta on. 

Selle asemel on hirmud, muretsemine, kartus teha vigu ja teha teistele iseendaks olemisega haiget.

Mis muutub paremaks kui otsustan selle teemaga tegeleda?
Kui kasvatada lapsi terviklikult, siis on nad 
1) teadlikumad oma loomulikest tugevustest 
2) teadlikumad oma loomulikest nõrgematest külgedest ja oskavad neid kompenseerida teadlike valikutega 

3) vanemad on õnnelikumad, lapsed rahulolevamad, koostöö ja kooskasvamine harmoonilisem.

III OSA - FOOKUSES ON PERE

Kuidas tulla toime erinevas vanuses lastega meie peres? 

Kuidas vanemate mõtteviis mõjutab lapsi ja nende mõtlemist? 

Meie “õnne valemiks” on kvaliteetsed lähisuhted…

… Aga kuidas siis ikkagi luua ja hoida kvaliteetseid lähisuhteid teljel VANEM – LAPS  ja VANEM – VANEM sh õnnelik koosoleu, vaidlev kooselu, lahkuminek. Mida teha kui tabab haigus või kui tabab trauma?

Toetav pere suhe võib olla ka siis kui vanemad on lahku läinud aga siiski ollakse toetavad suhtlejad.

 

Anname ülevaate olulistest alusteemadest, mis mõjutavad kogu ülejäänud elu. Kui see on positiivne, on hästi. Kahjuks aga väga suurel hulgal juhtudest see nii ei ole. Ja seda teemat jagades, on meie eesmärk selgitada ja lahti võtta, tuua elulisi näited, et hajutada hirme, mis takistavad muutusi looma hakata ja neid vastu võtta. Need hirmud on sageli seotud lihtsalt teatmatusega ja sellest samast teatmatusest loodud lugudega.

Miks see teema oluline on?
Oli aeg, kui piirid vanemate ja laste vahel olid ranged. Kuidas kasvatada ja kuidas ei olnud lubatud. Nüüd on ühiskond jõudnud teise äärmusesse, kus piire nagu poleks või on väga segased ja hägused. Mulle tähendab see, et otsitakse tasakaalu mõlema äärmuse vahel. Selleks aga tuleb ennem mõlemad läbi kolistada, et leida toetav ja inimlik lahendus. Sellisel muutuste ajal, on hea teada neid instinktiivseid vajadusi, mis on terve inimpsüühika arengu aluseks ja ühtlasi aegumatu väärtusega.

Mis juhtub kui jätan lahendamata?
Kõige hullemal juhul läheb hullemaks või läheb kõik samamoodi edasi. Kujuta nüüd seda ette, et 10 aasta pärast oled samas kohas – meeldiks sulle see? Mõni tahab, sest see on turvaline, isegi kui see pole see, mida elult oodati. Kahjuks aga seab see eeskuju järgmisele põlvkonnale. Seega iga eelnev põlvkond, annab sisendi järgmise kujunemisele. Mõtiskle, mida soovid edasi anda sina?

Mis muutub paremaks, kui otsustan selle teemaga tegeleda?
Kas soovid, et sinu vanemad oleksid sind kasvatanud teisiti, teadlikumalt, kuulanud sind rohkem, mänginud sagemini või võtnud kaissu, kui sul oli mure? Siis ehk külastaksid neid täna sagedamini ja omavahelised suhted oleksid toetavamad. Tahad oma lastega tervemaid suhteid, et nemad saaksid tunda elus kõike seda, mida sina igatsesid, alusta muutustega. Esimene samm on uue info vastuvõtmine. Seejärel katseta ja proovi, küsi abi, otsi infot. Komistamine ja eksimine on õppimise protsessis normaalne osa, sest annab kogemusele mitmemõõtmelisuse ja sügavamad teadmised. Milline imeline vundament järgnevale põlvkonnale!

IV OSA - FOOKUSES ON VÄLISED MÕJUD

Sinu sees on olemas kõik vastused, kui sa neid vaid kuuled ja kuulad – võtad vaikuse hetked kuulata ennast päriselt. Kuulata oma ürginstinkte.

Statistika näitab, et nii täiskasvanud kui lapsed veedavad üha suurema osa oma elust siseruumides ja ekraanide taga. Sellest tulenevalt nõrgeneb meie side väliskeskkonnaga, mis omakorda võtab meilt ära oskuse kasutada loodust kui ressurssi isiklikuks heaoluks ja arenguks. Räägime põhjalikumalt sellest, kuidas looduskeskkonnas viibimine inimese ja eelkõige noore inimese vaimset ja füüsilist arengut toetab, kuidas lapsele seda maailma tutvustada ja kuidas teda kontakti loomisel loodusega toetada. Eesmärk anda osalejaile mõtteid ja juhiseid, kuidas nutiajastul siiski leida võimalusi laste suunamiseks loodusesse.

Miks see teema oluline on?
Nutiajastu lapsed ja noored kannatavad ebakindluse, ärevuse ja tähelepanuga seotud probleemide käes. Uuringud on näidanud, et looduskeskkond arendab lastes probleemilahendamisoskust, õpetab toime tulema oma emotsioonidega, pakub väljakutseid ja tõstab läbi nende enesekindlust. Inimene, kes on lapsepõlves loodusega head suhted loonud, leiab sealt tuge nii füüsilises kui vaimses mõttes ka hilisematel eluperioodidel. 

Mis juhtub kui jätan lahendamata?
Selle teema eiramisel jääb noorel inimesel kasutamata väga suure potentsiaaliga ressurss, mis võiks toetada tema aju arengut, tema vaimset heaolu ja füüsilist võimekust.

Mis muutub paremaks, kui otsustan selle teemaga tegeleda?
Teadlikul tegutsemisel anname lapsele tema elutee alguses kaasa ühe väärtusliku pagasi, mis toetab teda kogu järgneva elu jooksul. Looduses liikumine muudab meid rahulikumaks, õnnelikumaks ja tervemaks.

MIDA INIMESED MEIE SÜNDMUSTEST JA ESINEJATEST ARVAVAD

“Juba tunnised põgusad kohtumised on väga silmi ja kõrvu avavad ja näitavad teed neile, kes tõesti soovivad ise panustada muutustesse.Olen lasteaednik ja tajun, kui väga vajavad lapsevanemad oskusi, et teadlikult muuta oma pagasit, mis kaasa saadud lapsepõlvest ja ümbitsevast elust.Suure rõõmuga näen ka, et paljud lasteaednikud ise osalevad teie koolituste sarjas.”

Liili

“Eriti väärtuslik oli minule teine esineja JAANA. Jagasin temalt saadud teadmisi kohe edasi, sest need olid nii väärtuslikud. Ma väga-väga tänan korraldajaid, tänu teile muutuvad nii mõneski peres suhted tervemaks”

Evelin

Oleme naisega suured huvilised ja seni hoolikad kuulajad, konspekteerijad ning prakrtiseerijad. See kursus on suurepärane võimalus ”

Janek

“Väga hästi üles ehitatud koolituspäev. Puudutas inimese kasvamisega ja temasuunamisega seotud kõiki külgi – kes olen mina isiksusena ja milline on minu mõju lapsekasvamisel. Pere- ja paarisuhte esiletõstmine tõi huvitava pöörde kuulajate tagasisides, oli näha suhtumise muutust. Kui esimese loenguga oli näha kuulajate ootusi kiiretele lahendustele, siisiga järgmise ettekandja läbi saadi aru, et minul kui lapsevanemal on ka lapsepõlv seljataga,minul on ka seljakotis asju, mis vajavad teadvustamist ja mõtestamist. Mina vanemanavastutan, ei keegi teine”

Maiu

“Kairi Kuusma esinemises oli üllatuslikult selge mustrite kirjeldamine ja äratundmine. huvitav oleks teada, mida selle teadmisega peale hakata ja kuidas panna olemasolev muster pere ja inimeste kasukstööle või kuidas halb muster muuta.”

Piret

“Jaana Saare õppetund hakkas elu teise pilguga näitama. Märkan ümberringi eredamalt laste suhteid isa või emaga. Panin ka abikaasale südamele, et lapsedvajavad ka tema ruumis kasvamist ja samas tuleb mul seda lastele võimaldada.”

Kristiina

Oleme kursuse headuses nii kindlad, et võtame kõik riskid enda kanda! Kui Sa ei ole tulemusega rahul, maksame sulle raha 100% tagasi.

Kui Sa siiski veel kahtled, kas videokursuse läbimine ikka annab Sulle loodetud tulemused… 

Meil on Sulle suurepärane lahendus!

Kui Sa 30 päeva jooksul ei ole leidnud enda jaoks ühtegi väärt mõtet, mida saaksid iseenda ja oma pere elu paremaks muutmisel rakendada, siis ilmselgelt ei ole see kursus Sinu jaoks ja me maksame rõõmuga Sulle kogu raha tagasi. 

Piisab kui kirjutad sellest aadressile info@meaningfultalks.eu ning annad meile teada, et Sa ei ole sellest kursusest midagi enda jaoks leidnud ning me maksame kogu raha 100% tagasi.

Me oleme kursuse headuses nii kindlad, et otsustasime võtta kõik riskid enda kanda!

VIDEOKURSUS: "Kuidas muutlikel aegadel lastega paremini hakkama saada" Igal koolitajal on videoseminar + praktilised harjutused.

VIDEOKURSUSE MAKSUMUS:

Väärtus kokku: 397
Ostes täna, hind: 45

OST SISALDAB:

 • Videoloenguid ja praktilisi ülesandeid igalt koolitajalt
 • Aastane juurdepääs videokursusele

Jah, see on tark otsus! 

Oleme püüdnud teha omalt poolt kõik võimaliku, et igaüks saaks omale seda videokursust lubada. Nüüd on sinu kord võtta vastutus ja investeerida parematesse suhetesse oma lastega!

 

Virtuaalse kohtumiseni kursusel!
Kristi Jõeorg ja Lilian Promet