Description
Koolitus sobib suurepäraselt inimestele, kelle töö üheks osaks on tegelemine lastega. Interaktiivne õppeprogramm kohandub kasutaja vajadustega, olenemata tasemest.
Mured meie igapäevases toimetamises ja see (halb) stress tuleb asjaolust, et me ei sea asju tähtsuse järjekorda. Ei erista, mis on paratamatus ja mis on kokkulepe, mis on tarvilik ja mis piisav, mis vajadus ja mis toredus.
Nii ka õppimises ja õpetamises on keelelised ehk jadamisi oskused, milles lünki ei tohi tekkida ning on sisulised ehk oskused rööpsed oskused, milles võime muuta järjekorda ja vahel midagi üldse ära jätta.
Kursus lisab enesekindlust ja annab teadlikke reageerimise meetodeid.
Miks see teema käsitlus on oluline?
Kui ei ole arusaama miks me õpime siis on õppimine kannatus ja segadus. Mõte muudab kannatuse pingutuseks. Mõte loob segadusest selguse. Jadamisi ja rööpsete teadmiste ning oskuste eristamine annab õppijale selguse ja vastutuse oma õpingutes ning annab talle vabaduse teha valikuid ja nii oma õpikoormust jagada. Vabadus teha valikuid suurendab õppija kontorlli oma õpiprotsessi üle ja see suurendab motiveeritust ja õnnetunnet.
Mis juhtub, kui probleem jääb lahendamata?
Jätkub ja süveneb tänane olukord, kus õpilastel on küll faktiteadmised, aga nende kasutamine on keeruline. Süveneb ka õpetajate koormus õppija toetamisel, sest selgusetus ei võimalda ise õppimist.
Mis juhtub, kui probleem lahendatakse?
Kasvab õppija võime iseseisvalt õppida, sest on selgem arusaam, mis on vaja kindlasti selgeks saada. Kasvab õppija oskus õpitut rakendada. Selle tulemusena väheneb ka õpetaja koormus õppija toetamisel.
E-kursusel käsitletavad teemad:
- 1.osa- “Hariduse suur pilt ”- Väärtused.( Video kestus 32 min)
- 2.osa- “Lõputu ressurss”- Suhtumine. (Video keskus 26 min)
- 3.osa- “Õpioskused”- Oskused, et midagi õppida (Video kestus 19 min)
- 4.osa- “Hindamine vs mõõtmine”- Neid kahte ei tasu segi ajada. (Video kestus 10 min).
- 5.osa- “Joonistamine”- Tähtis komponent, et materjal kinnistuks ( Video kestus 26 min)
- 6.osa- “Ülelaskmine”- Kuidas seada prioriteete? (Video kestus 11 min)
- 7.osa- “LTT (Loodus, teadus ja tehnoloogia)- Puhas kunst.(Video kestus 17 min)
Teadmiste kinnitamine:
E-kursusel on seitse küsimust õpitu kinnistamiseks.
E-kursuse tulemusena osaleja:
- Oskab endale ja lastele prioriteete seada.
- Mõistab eduka situatsiooni lahendamise protsesse.
- Teab kuidas kasvatada õppija oskus õpitut rakendada.
Vaata kursuse demovideot: LINK
Kui soovite pakkumist enam kui ühele kasutajale, siis võtke ühendust e-kirja teel: koolitus@meaningfultalks.eu
E-kursust saavad osta nii individuaalsed õppijad kui ka tööandjad oma töötajatele. Mitme kasutaja korral saab juht koondülevaate kõikide koolitusele registreeritud töötajate õpiprotsessidest ja tulemustest. E-kursuse suurim pluss on, et see aitab praktilistel teadmistel jõuda kõigi töötajateni ning neile õppimiseks sobival ajal.
E-kursuse lektorid:
E-kursuse lektor Aigar Vaigu on eesti füüsik. Ta on teaduse populariseerija ning 2012.aastal Euroopa Ringhäälingute Liidu poolt maailma parimaks haridussaateks valitud “Rakett 69” pikaaegne saatejuht, kohtunik ning ülesannete koostaja.
“Rakett” on olnud algusest peale üllatavalt populaarne. Võib-olla on populaarsuse taga tõsiasi, et see on tõesti kogupere saade. Tagasisidet tuleb väga palju, inimestel pole ükskõik, mis me ekraanil teeme. Mul on tunne, et tänu sellele saatele huvi teaduse vastu aina suureneb.
Me igatseme lihtsaid lahenduse. Elu on sageli keerulisem kui õpetus elust. Maailma kirjeldamisel peame mõtlema tõenäosustest.
Andres Juur on teaduse populariseerija. Ta on ka noorte teadussaate “Rakett 69” teadustoimetaja ning Raadio2 teadusminutite toimetaja. On olnud tegev Teadusteatris ja osalenud Tähe perepäevade korraldamisel. 2005 aastast lööb ta kaasa Eesti Füüsika Seltsi Teadusbussi projektis.
Andres on õpetanud informaatikat ja füüsikat Puurmani Gümnaasiumis. Ta on valmistanud AHHAA keskusesse mitu eksponaati.
- aasta Eesti teaduse populariseerimise auhindamisel tunnustati teda ergutusauhinnaga valdkonnas “Parim teadust ja tehnoloogiast populariseeriv teadlane, ajakirjanik ning õpetaja.”